NOVÉ KNIHY V KNIHOVNĚ

BELETRIE

Slušná jízda ¬  Irvine Welsh
Rychleji mluvit nedokážu ¬  Lauren Graham
Zaklínač IV.: Čas opovržení ¬  Andrzej Sapkowski
Posel soumraku ¬  Tom Lloyd
Andělé a démoni ¬  Dan Brown
Citadela ¬  Kate Mosse
Červený a černý ¬  Stendhal
Deník vydržované ženy ¬  Petra Poncarová
Shannarův meč ¬  Terry Brooks
Vysoká hra ¬  Kay Hooper
Zrození Bohyně Válečnice – pracovní kniha ¬  Amara Heatherash
Zrození Bohyně Válečnice ¬  Amara Heatherash
Čarodějnice: Salem, 1692 ¬  Stacy Schiff
Edward – Tajemství krále z Auramaly –  Ivan Fowler
Báječné nakupování v Las Vegas –  Sophie Kinsella
Miluj každého ¬  Parvati Markus
Ctnosti králů ¬  Xen Liu
Turbulence ¬  Whitney G.
Kde příběh končí ¬  Alessandro Piperno
Africká mise ¬  Robert Karjel
V pasti času ¬  Madeleine L´Engle
Milosrdné přízraky ¬  April Genevieve Tucholkeová
Svědkyně ohně
Vítr ve dveřích ¬  Madeleine L´Engle
Autonomie ¬  Annalee Newitz
Prokurátor ¬  Paulina Świst
Za plotem
Ostrov smrti
Co to bude?
Ve stínu draka
Tři sestry
Na tenkém ledě
Vražedná hra
Nůž (paperback
Tulák po hvězdách
Husitská epopej I.- VII.
Jen pro zvané
Splněné sny
Tom Clancy: V oku bouře
Žízeň (paperback)
Chrámová věž
Dokonalá vražda
Slib
Paganiniho smlouva
Zaklínač II. Meč osudu
Paroháč
Božský bastard
Playground
Bratrstvo růže
Skvělá partie
Dvě císařovny – V tajných službách otce vlasti
Nikdy

NAUČNÁ LITERATURA

Fotografujeme Boudoir ¬  Critsey Rowe
Fotografie v praxi: SVĚTLO A SVÍCENÍ ¬  Michael Freeman
Učíme se s Montessori – matematika
100 vzdělávacích Montessori aktivit

DĚTSKÁ LITERATURA

Zlobilky ¬  Martina Drijverová
Ranč u dědečka

A TO NENÍ VŠE 🙂 JEŠTĚ DORAZÍ DALŠÍ LITERATURA

KNIŽNÍ BAZAR 6.března 2020

Chcete koupit za výhodnou cenu starší knižní kousky, tuto možnost vám nabízí náš  bazar vyřazených knih z Městské knihovny Košťany.

Letos pořádáme bazar vyřazených knih v březnu, tentokrát v rámci Měsíce čtenářů. Přijďte si vybrat knihu za symbolických  pár korun.

B1PLAKATY4_2.jpg

Hlavní aktivity BMČ 2020

350. výročí Jan Ámos Komenský

V letech 2020 až 2022 připomene osobnost Učitele národů řada unikátních akcí. Jádro oslav je tvořeno aktivitami paměťových institucí, které připravují výstavy, expozice a akce pro veřejnost. Výročí doprovází kampaň Komenský do třídy, která má za cíl zapojit do oslav žáky škol po celé republice. V roce 2020 bude na Pražském hradě otevřena mezinárodní výstava Comenius (1592-1642) – Jan Amos Komenský a jeho doba, která vedle množství unikátních exponátů představí též nové výsledky vědeckého bádání o životě a díle J. A. Komenského. Postupně budou otevřeny také nové expozice v Muzeu Jana Amose Komenského v Uherském Brodě a expozice Moravského zemského muzea v Památníku Bible kralické. Významným způsobem bude revitalizována expozice Národního pedagogického muzea J. A. Komenského. Na tyto stěžejní aktivity naváže řada aktivit regionálních muzeí, dnů otevřených dveří a série mezinárodních komeniologických konferencí.

Koordinátorem tříletého projektu je Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského. Na oslavách se dále podílejí Národní muzeum, Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě, Moravské zemské muzeum, Stichting Comenius Museum v Naardenu, Akademie věd ČR a další instituce. Koordinátor oslav, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského, připravil kampaň Komenský do třídy, která do projektu oslav zapojuje školní kolektivy.

Turistická soutěž „Byl jsem tady“

Turistická soutěž „Byl jsem tady“ 

Průvodcena e-turistický průchod moldavskou železnicíMostLitvínovLouka u LitvínovaLomDuchcovOsekHáj u DuchcovaHrobKošťanyDubíMikulovMoldavaTepliceFláje (Český Jiřetín)HermsdorfRechenberg-BienenmühleFrauensteinMuldaLichtenbergWeißenbornFreiberg Košťany

 Sídliště ve Střelné s uměleckou výzdobou domů ve stylu „sorela“

...

Pasažéři moldavské dráhy, kteří cestují do Košťan, vystupují na lesní zastávce Střelná v Krušných horách. Jen několik set metrů od ní se nachází zdánlivě obyčejné sídliště s cihlovými domy, za kterými se otevírá široký pohled na České středohoří. Milovníci historie architektury však záhy poznají, že sídliště postavené v letech 1947 – 1958 obsahuje na domech řadu uměleckých prvků, ať už se jedná o ozdobné štíty nad vchodovými dveřmi do domů či o ozdobné římsy nebo ozdobné plastiky na stěnách domů. Umělci, kteří v době výstavby předznamenávali uplatňující se doktrínu tzv. socialistického realismu (zkracováno někdy také i jako sorela), neuplatňovali motivy politické, jak by se možná v té době očekávalo, ale použili z velké části motivy zvířat a rostlin. Podle odborníků se jedná o zajímavé architektonické prvky, které se určitě vyplatí zhlédnout.Adresa: Sídliště, 417 23 Košťany – Střelná Lovecký zámek ve Střelné

...

Málokdo z turistů přicházejících na Teplicko zná lovecký zámek ve Střelné. Jedná se o rozlehlý komplex panských a hospodářských budov ve slohu novogotiky takzvaného alpského či švýcarského typu. Ten získal nynější podobu v roce 1864. Od poloviny 19. století byl letním sídlem knížecí rodiny Lobkowiczů z Bíliny. Zámeček a kouzelná okolní příroda bývaly častým cílem výletů lázeňských hostů z nedalekých Teplic. V roce 1919 byl zámek obsazen nájemníky, v roce 1950 v něm bylo zřízeno učiliště státních lesů a po sametové revoluci byl navrácen původním majitelům. Interiéry zámku nejsou bohužel veřejnosti přístupné, avšak i pohled zvenčí a procházka pod korunami mohutných stromů zámeckého parku stojí jistě za to.Adresa: Lidická, 417 23 Košťany – Střelná 

Včelka

Představení aplikace, která slouží k podpoře čtenářství.

Včelka

Včelka je online učební nástroj, který hravou formou rozvíjí dětské čtenářství a pomáhá při dyslexii a jiných poruchách čtení.

Aplikace bude zdarma přístupná návštěvníkům knihovny.

Více informací o aplikace najdete na www.vcelka.cz.

Včelka na AppStore
Včelka na Google Play
Včelka na Google Play

Doplňovací volby do Senátu – volební obvod č. 32 – Teplice

Prezident republiky svým rozhodnutím publikovaným ve Sbírce zákonů pod č. 23/2020 Sb., s datem rozeslání dne 27. ledna 2020, vyhlásil doplňovací volby do Senátu Parlamentu České republiky ve volebním obvodu č. 32 Teplice a stanovil dny jejich konání na pátek 27. března 2020 a sobotu 28. března 2020.

Rozhodnutí prezidenta republiky o vyhlášení doplňovacích voleb do Senátu  Parlamentu České republiky (pdf, 14 kB)

Harmonogram úkolů a lhůt pro doplňovací volby do Senátu Parlamentu České republiky ve volebním obvodu č. 32 Sídlo: Teplice (pdf, 223 kB)

Informace o podmínkách kandidatury v doplňovacích volbách do Senátu Parlamentu České republiky ve volebním obvodu č. 32 Sídlo: Teplice konaných ve dnech 27. a 28. března 2020